Dell Ekran kartı

Dell ekran kartı

Dell Laptop ekran kartı, Bilgisayar ve notebook ekran kartları ekran kartları servisimizde sürekli bulunmaktadır.

Bozulmuş veya daha da performanslı çalışması için daha yüksek ekran kartları firmamızda takılmakta ve gerekli olan ayarlar yapılamaktadır. Servisimizde arıza tespit ücreti alınmamaktadır.

Ekran Kartı sorunları: Dell Notebookların büyük bir bölümü evimizde ofisimizde rutin işleri yapmamız için yapılmış çok üstün olmayan notebooklardır maalesef kullanıcılarımız özelliklerini ve kapasitelerini bilmedikleri bilgisayarının her işi yapacaklarını zannedip çok ağır programları, yüksek derecede performans bilgisayarlarının oynayabileceği oyunları Notebooklarına yükleyerek çalıştırmaktadırlar, Bu durumda Notebooklar bu programları çalıştıra bilmeleri için çok fazla zorlanmaktadırlar bu tür olayda en fazla ekran kartı zorlanmakta ve yüklemiş olduğumuz programlar veya oyunları ısrarla çalıştırmamız durumunda ise ekran kartları bozulmaktadırlar.

Dell Notebook ve laptoplar için Ekran kartları

Bir notebook alırken muhakkak teknik özelliklerine bakmalı ve kullanacağımız programlarıda buna göre seçmeliyiz. Dünyada gerçek anlamda oyun ve yüksek kapasiteli programları çalıştıracak Notebooklar bir elin parmaklarını geçmezler. Dell Laptop Servisi Ankara Firmamızda Ekran kart tamiri ve değişimleri yapılmaktadır.

Nasıl’mı oluyor Ekran kartının üzerinde bulunan grafik chipi aşırı voltajdan dolayı çok fazla ısınıyor bu ısınma işlemciyi ekran kartına bağlayan lehimlerin erimesine hatta çürümesine neden oluyor ve bu bağlantılardan bir çakının kopması veya temas etmemesi durumunda Notebooklarımızın görüntüsü gidiyor, Bu durumda ya neni bir ekran kartı almalı yada cipinin sökülerek değişimi yapılmaktadır. Bir çok Notebooklarda ekran kartı anakarta birleşiktir yani ekran kartının değişimi mümkün değildir bu durumda ya anakart değişimi yapılacak buda oldukça maliyetli bir işlemdir, yada ekran chipi sökülerek yenisi takılacaktır burada tercih tamamen kullanıcıya kalmaktadır.

Ekran kartı arızalandığında başlıca belirtileri
Ekranın çalışmamamsı
Ekranın 2 ye 4 e 6 ya veya 8 e bölünmesi
Ekranda siyah veya renkli çizilerin oluşması
Notebook veya laptopun belirli bir bölgesine baskı yapıldığında görüntünün gelmesi veya yok olması
Ekranda sadece ışık yanması görüntünün olmamsı
Büyük renkli noktaların olması
Belli bir süre sonra kendiliğinden bilgisayarınızın kapanması gibi

HDD, Harddisk değişimi
Laptop, Notebook veya PC lerde kullanılan harddiskler hiçte bildiğimiz kadar güvenilir parçalar değillerdir. Okuyucusu iğne olan bu harddiskler bizim yapacağımız en ufak bir hatayı beklemektedirler bozulmaları için genelde harddisk bozulmaları darbe sonucunda oluşur darbe alan harddiskin okuyucuları zarar görür bu durumda o harddiski çalıştırmak pekte mümkün olmamaktadır. Arızalanmış olan Harddiskdeki bilgilerimiz, resim, doküman gibi birçok verimizde ulaşamaz hale gelmektedir, Bazı durumlarda yanlış kurulmuş olan bir program ve ya bir virüs’da hard diskimizi bozmaktadır bizim size tavsiyemiz bil hassa bilgisayarınız çalışırken sert hareketlerden ve darbelerden kaçınınız.  Ankara Dell Servisi'mizde gerek harddisk değişimi gerekse bilgi, veri kurtarma işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.